Tuesday, Jul 7, 2020
HomeДЕНЕШНАРегион(Видео) Последниот виц на Бата Џоша: После ова замина во легендите

(Видео) Последниот виц на Бата Џоша: После ова замина во легендите

Bogoljub-Mitic-Djosa-670x447

Богољуб Митиќ Џоша вчера почина во Белград, а освен по неговите бројни улоги, ќе биде запаметен по веселиот дух и неговите познати славни вицови.

Веста за смртта на актерот Богољуб Митиќ Џоша кој почина на 49 годишна возраст , кои според неофицијални информации починал од срцев удар, одекна вчера во сите медиуми и го остави балканот во шок.

Тој беше голем мајстор за кажување на вицеви, а еден кажа и во гостувањето на емисијата “Вечер со Иван Ивановиќ”.