Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопје(Видео): Последиците од пожарот што го опустоши Расадник во Кисела Вода

(Видео): Последиците од пожарот што го опустоши Расадник во Кисела Вода

Големи пламени јазици вчера надвиснаа над Расадник во скопската населба Кисела Вода. Иако противпожарните екипи успеаја да интервенираат навреме, последиците се големи.

Со оган беше зафатена површина од околу 200 на 100 метри и изгорена е сува трева. Станбени објекти, за среќа, не се опфатени.

Погледнете ја оваа видео снимка, снимена од дрон. Видеото е снимено од FluSky за порталот курир.мк.