Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАСветВидео: Полицаец спаси возач од налет на воз

Видео: Полицаец спаси возач од налет на воз

Полицаец од Калифорнија направи импресивен подвиг спасувајќи му го животот на 25 годишен возач кој го извлече од автомобилот заглавен на преминот на железничката пруга, токму навреме пред возот да помине и да удри во возилото. Ленс Витед заменик на шерифот од Сан Матео округот го забележал удрениот возач покрај шините и брзо реагирал, додека пак неговиот партнер заменикот Ерик Рупел му мафтал на машиновозачот за да го забави возот во Санивејл.