HomeАНТИСТРЕСШтосноВидео: Пензионери херои – спречиле грабеж во продавница

Видео: Пензионери херои – спречиле грабеж во продавница

Двајца пензионери спречиле грабеж во една продавница во Велика Британија, а сето тоа го снимила безбедносната камера, пренесува агенцијата „Анадолу“. Крадецот, кој сериозно се исплашил откако сфатил дека не може да излезе од продавницата, бил сопрен од Рон Смит (78) и Роберт Андерсон (72) кои со заеднички сили ја блокирале вратата на продавницата за криминалецот да не може да побегне.

Крадецот, 19 годишниот Лиам Редфорд, набргу потоа е уапсен од локалната полиција. Од полицијата во Салфорд во Велика Британија, им се заблагодарија на пензионерите, кои во моментот додека се одвивал грабежот, случајно поминувале покрај продавницата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com