HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Несторовски го полуде Палермо – редици за селфи со македонскиот фудбалер

Видео: Несторовски го полуде Палермо – редици за селфи со македонскиот фудбалер

Нашиот репрезентативец ги полуде фановите на фудбалот во Италија. Илија Несторовски ги освои срцата на фановите на Палермо. По одличните настапи на последните три гостувања на Палермо и двата настапи во дресот на Македонија, тој стана вистински хит. Македонскиот репрезентативец во петте одиграни натпревари постигна пет гола. Сето ова беше доволно за да фановите на италијанскиот тим полудат во него. За автограм и фотографија со Несторовски се чекаше ред.
nestorovski-1

nestorovski-2

nestorovski-3

nestorovski-4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com