Sunday, Jun 28, 2020
HomeРЕФЛЕКТОРМузика(Видео) Наташа Малинкова ја преработи евровизиската песна на Јана

(Видео) Наташа Малинкова ја преработи евровизиската песна на Јана

17626680_10155289397614446_2842956691501373089_n

Наташа Малинкова која важи за еден од подобрите женски вокали во Македонија ја преработи во акустична верзија евровизиската песна на Јана Бурческа.

Песна “Dance Alone“ која во европските обложувалнице е помеѓу топ 10 песни на овогодинешната Евровизија, која сеуште не се знае дали ке се одржи во Киев, поради проблемите со Русија. Наташа заедно со нејзиниот колега Столе Аврамов кој свири гитара успеа да ја доловат оваа песна во сосема поинакво издание.