HomeДЕНЕШНАРепубликаВидео: Накитена елка поставена на дното на Охридското езеро

Видео: Накитена елка поставена на дното на Охридското езеро

Традиционално по 14 пат членовите на нуркачкиот центар „Амфора“ и клубот за подводни активности „Охрид“ во соработка со Сојузот за подводни активности на Македонија, денеска во Заливот на коските кај Градиште ја накитија новогодишната елка во водите на Охридското Езеро.
elkaПокрај искусните нуркачи, во китењето на подводната елка уствуваат и млади членови на нуркачките клубови од градот. За сите нив подводниот Дедо мраз подготви пригодни подароци. Инаку, оваа убава традиција на охридските нуркачи претставува вистинска атракција, единствена од ваков вид во светот.

извор:OhridNews

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com