Monday, Jul 6, 2020
HomeФЕР ПЛЕЈКошарка(Видео) “Кралот Џејмс” се избламира и сигурно ќе заврши во “Shaqtin a Fool”

(Видео) “Кралот Џејмс” се избламира и сигурно ќе заврши во “Shaqtin a Fool”

GettyImages-687493596

Интересна ситуација е видена во средината на третата четвртина од четвртиот натпревар во финалната серија на Источната конференција во НБА лигата.

Леброн Џејмс во контранапад, доби топка на време од неговиот соиграч и сам пред противничкиот кош успеа да промаши зицер.

“Јас промашив и други забивања пред тоа, но многу повеќе сум дал. Процентот ми е прилично добро”, коментираше Џејмс за ситуација.

Не се случи ништо спектакуларно само добија шанса неговите симпатизери да се изнасмеат на овој потег Џејм не можеше да го добие дуелот со обрачот што предизвика бујна реакција кај публиката. Сепак на крајот Кливленд славеше над Бостон и поведе со 3-1 во серијата.