Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Јахта вредна 6 милиони потона во близина на Миконос

Видео: Јахта вредна 6 милиони потона во близина на Миконос

Скапа јахта потона во близина на грчкиот остров Миконос. Јахтата чини нешто повеќе од 6 милиони долари. Локалните информации велат дека четворица странци биле на суперјахтата, на која се веело американско знаме, кога заринкала на гребен вчера во раните утрински часови.

Ниту еден од патниците не е повреден – тие биле спасени од бродот што тонел и однесени до брегот, објави весникот „Миконос“.