Wednesday, Mar 21, 2018
HomeДЕНЕШНАРепублика(Видео): Големо невреме во Куманово, опустошени улици и материјална штета

(Видео): Големо невреме во Куманово, опустошени улици и материјална штета

Вчера во попладневните часови, Куманово беше зафатено од силното невреме кое ги опустоши улиците, посебно оние во централното подрачје на градот.

Освен преполните улици со вода, хаос настанал кога врз еден автомобил паркиран спроти ООУ ”Браќа Миладиновци”, се срушил лимен кров од соседната зграда.

Фото: Кумановски муабети