HomeДЕНЕШНАСветВидео: Елен тргна во одмазда на џипот кој го згази

Видео: Елен тргна во одмазда на џипот кој го згази

Полицијата од Њу Џерси објави видео од несекојдневен инцидент на шумски пат. Тие интервенирале откако жена удрила во елен и повикала полиција. Штом излегла од возилото да ја провери штетата еленот кој го удрила се затрчал и се обидел да влезе во џипот, притоа нанесувајќи и мали телесни повреди. Жената успеала да го одбие еленот, а тој потоа починал од ударот на џипот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com