HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Експлозија пред полициска станица во Истанбул, петмина повредени

Видео: Експлозија пред полициска станица во Истанбул, петмина повредени

Пет лица се повредени, од кои едно е во тешка состојба, при експлозија што се случи во близина на полициска станица во Истанбул. Се претпоставува дека експлозијата била предизвикана од автомобил-бомба. Инцидентот се случи во истанбулскиот кварт Јенибосна при што е предизвикана материјална штета и на околните објекти.
jenibosna-istanbul-napad
Според очевидци по експлозијата се слушнале и истрели.
– Истата полициска станица беше мета на терористички напад и пред четири години, јави Си-Ен-Ен Турк.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com