Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Драма во Зајечар – пекар пукал во поранешна вработена, а потоа во себе

Видео: Драма во Зајечар – пекар пукал во поранешна вработена, а потоа во себе

pekar-zajecar-samoubistvo-640x356

Пекар од Зајечар вчера претпладне пред својот локал со три куршуми ја застрелал својата поранешна работничка од која загубил судски спор, а потоа побегнал до агенцијата за недвижности каде си пукал себеси во гради.

Српски Курир дојде до снимката од драмата која се одвивала пред агенцијата за недвижности во која пекарот по убистството на келнерката се забарикадирал. Снимката го прикажува полициското опколување на пекарот кој се наоѓал во агенцијата. Полицајците повеќе пати го убедувале да го остави оружјето и да се предаде, но безуспешно Итната помош го префрлила во болницата во Зајечар каде се наоѓа и жената во која тој пукаше и лекарите моментално се борат за нивните животи.