Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАРепублика(Видео) Документарец на Ал Џезира за смртта на Борис Трајковски

(Видео) Документарец на Ал Џезира за смртта на Борис Трајковски

Ал Џезеира Балкан премиерно емитуваше документарец посветен на трагичниот момент во кој загина поранешниот Претседател на Република Македонија, Борис Трајковски.

Емисијата насловена како “Кобна Кота 524“ направи досега најцелосен осврт на трагичната авионска несреќа во близина на  Мостар во која животот го загубија Претседателот Трајковски и уште девет членови на македонската делегација, па повеќе детали погледнете во продолжение.