HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Бугарите големи верници – се степаа за светиот крст

Видео: Бугарите големи верници – се степаа за светиот крст

Најголемиот Христијански празник, Водици-крштавањето на Исус Хрстос, помина со непријатна и скандалозна случка во Бугарија.

Откако попот ја испеа молитвата, попрска со водата и го фрли крстот, верниците се степаа за тоа кој прв го фатил светиот крст. Поради, расправата попот мораше да го фрли светиот крст повторно, за да има рамноправност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com