HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВидео: Автомобил се забил во бандера и се запалил

Видео: Автомобил се забил во бандера и се запалил

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи во недела наутро во близина на Стара рампа во Кисела Вода. До несреќата дошло кога возачот управувајќи го возилото со голема брзина, изгубил контрола и удрил во столб на улично осветлување, по што автомобилот се запалил, но благодарение на брзата интервенција на пожарната, пожарот бил брзо локализиран. Нема информации за здравствената состојба на повредениот возач.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com