Monday, Apr 23, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВидео: Авион се сруши на полна плажа

Видео: Авион се сруши на полна плажа

Во Калифорнија мал спортски авион се сруши на преполна плажа но, за среќа не дојде до поголема трагедија, а само едно 12 годишно момче е полесно повредно и итно префлено во болница.
Ијан Грегор, портпаролот на Федералната воздухопловна агенција изјави дека леталото Piper PA18 ја изгубило моќта на единствениот мотор, по што дошло до удар на преполната плажа за време на прославата на денот на независноста.