Wednesday, Sep 23, 2020
HomeАНТИСТРЕСШтосно(Видео) 105 роденден го прослави на ролеркостер!

(Видео) 105 роденден го прослави на ролеркостер!

Jack_Reynolds_3596622k

Џек Рејнолдс од Честерфилд во Велика Британија, стана најстариот човек кој се возил на ролеркостер и така влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Иако има повеќе од 100 години и паравнуци, Џек е постојано во потрага по возбуда, пренесува “МИА”.

По возењето неговата ќерка Џејн која има 56 години му ја подаде роденденска торта, а Џек изјави пред насобраните новинари дека се било во ред и дека тој е подготвен за следното возење.

Инаку, ова е втор пат Џек Рејнолдс да го собори светскиот рекорд. Кога минатата година го прослави роденден, стана најстариот човек кој за прв пат направи тетоважа.