HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЅвездата на Реал го продолжува договорот: Роналдо останува во клубот до 2021 година

Ѕвездата на Реал го продолжува договорот: Роналдо останува во клубот до 2021 година

Големата ѕвезда на Реал Мадрид – Кристијано Роналдо, останува во клубот до 2021 година. Прес-конференцијата каде што официјално ќе биде соопштена веста за продолжување на договорот ќе се одржи утре во свечената ложа на Сантијаго Бернабе, каде Португалецот ќе стави потпис на петгодишен договор со „кралскиот“ клуб. Доколку го исполни договорот, Роналдо во 2021 година ќе има 36 години и би ја завршил кариерата во клубот во кој стигна во 2009 година. Од тогаш одигра 360 натпревари за  Реал и постигна 371 гол.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com