Friday, Apr 20, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВелосипедистот удрен на Партизанска почина од повредите

Велосипедистот удрен на Партизанска почина од повредите

62 годишниот велосипедист кој во петокот вечерта беше удрен од автомобил „ауди“ управуван од 20 годишниот Е.Т. им подлегнал на повредите во Ургентниот центар во Скопје. Со ова продолжува црната серија на прегазени велосипедисти во Скопје и низ државата што го крева револтот на граѓаните кои бараа посовесно однесување во сообраќајот.