Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУжас во Куманово: Силувал жена пред тригодишно дете

Ужас во Куманово: Силувал жена пред тригодишно дете

policija-2

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.Д. (41) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „обљуба врз немоќно лице“.

На 12.05.2016 година, околу 20.30 часот во Куманово, во патничко возило „Пежо“, пријавениот извршил полови дејствија врз М.С. (23), додека била во возилото заедно со нејзината тригодишна ќерка.