Wednesday, Apr 25, 2018
HomeДЕНЕШНАСкопјеУтре прекин на водоснабдувањето за корисниците од Маџир Маало

Утре прекин на водоснабдувањето за корисниците од Маџир Маало

voda

Поради водоводен приклучок ф-200мм на ул. Ѓуро Ѓоновиќ 73, утре прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар.
Како што соопшти Регионалниот Центар за управување со кризи-Скопје, по известувањето добиено од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 08:00 часот до завршување на работите на приклучокот.