Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАСветУште една трагедија – Навивач на Северна Ирска почина на стадион

Уште една трагедија – Навивач на Северна Ирска почина на стадион

severna irska navivac lion

За само една недела втор навивач од Северна Ирска го загуби животот. 62- годишен маж од Белфаст почина на стадионот во Лион за време на натпреварот против Украина откако претрпел срцев удар, а медицинските екипи не успеале да го реанимираат. Претходно момче падна од височина од 8 метри на плажа во Ница.