Saturday, Apr 21, 2018
HomeДЕНЕШНАУште еден тропски ден во Македонија

Уште еден тропски ден во Македонија

Според временската прогноза, денес не оќекува уште еден тропски ден во Македонија. Екстремно високи температури кои ќе се движат во интервал од 31 до 41 степени целзиусови.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со температура која ќе се движи од 20  до 39 степени. Ќе дува слаб доумерен северозападен ветер. УВ индексот ќе изнесува 10