Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаУште еден Македонец се врати од Грција без таблици

Уште еден Македонец се врати од Грција без таблици

Уште едно возило се вратило од Грција без регистарска таблица. Според информациите од МВР, во неделата на граничниот премин „Богородица“ од страна на Б.Ј. од Скопје, пријавено е дека на 21-ви август во местото Пефкохори, украдена му е предната регистарска табличка од возило „ауди“.

Ова е втор случај во кои се украдени регистарски таблички, а досега се регистрирани шест случаи на оштетување на возила на македонски државјани, кои сезонава се случија на повеќе места во Грција.

извор:Макфакс