HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУште една жртва на сообраќајот, почина лице на патот Струга – Ќафасан

Уште една жртва на сообраќајот, почина лице на патот Струга – Ќафасан

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што утрово се случи на патот Струга – Ќафасан, во близина на селото Франгово. Според првичните информации, автомобил марка „Форд фиеста“ со струшки регистарски ознаки управуван од сега починатиот од непознати причини излетал од патот. Полициски службеници и јавен обвинител вршат увид и повеќе информации најавија за во текот на денот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com