HomeДЕНЕШНАСветУште една жена го обвини Трамп за сексуален напад!

Уште една жена го обвини Трамп за сексуален напад!

Уште жена излезе со обвинување кон Доналд Трамп за сексуален напад, велејќи дека тој ја бакнал без нејзина согласност на неговиот имот во Флорида, јавува Си-Ен-Ен.

Со ова обвинување кон Трамп, деветто по ред, Кети Хелер се приклучи на растечката листа на жени кои го обвинуваат кандидатот на Републиканската партија за сексуален напад откако снимката се појави од 2005, кога Трамп се фалел за да се биде да допира жени и да се извлече со тоа.Хелер, сега 63.годишна, изјави дека го сретнала Трамп во Мар-а-Лаго пред речиси 20 години, додека таа и нејзиното семејство биле на бранч, изјави таа за весникот Гардијан.

Хелер вели дека таа била запознаена со кандидатот на Републиканската партија од страна на нејзината свекрва. Таа изјави за весникот дека магнатот за недвижности “ме фати за рака и ме зграпчо, и се приближи кон моите усни” без нејзина согласност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com