HomeРЕФЛЕКТОРФилмУште една титула за Мерил Стрип

Уште една титула за Мерил Стрип

meril-strip-f2

Легендарната актерка Мерил Стрип ќе беше наградена со Златен глобус за животно дело на овогодинешната церемонија која ќе се одржи во јануари. Актерката која три пати до сега беше наградувана со Оскар ќе ја прими наградата „Сесил Б. Демил“ за својата 40-годишна работа во филмската индустрија.

„Таа секогаш зема главни, јаки женски улоги и создава уметност на тој начин што покажува ранливост и вистина на големото платно. Едноставно кажано, таа е пионер кој им го отвори патот на жените до телевизијата, во филмот и на сцената“, изјави Лоренцо Сорија, претседател на здружението на Холивудски странски новинари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com