HomeДЕНЕШНАСкопјеУште еден земјотрес во Скопје

Уште еден земјотрес во Скопје

Земјотрес со сила од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска околу 11 часот и 39 минути. Епицентарот, според Европскиот макросеизмички центар, бил на 5 километри источно од Скопје. Земјотресот е почувствуван во Скопје и во неколку места во северниот дел од земјава.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com