HomeДЕНЕШНАСветУште еден земјотрес ја стресе Италија, 6,7 по Рихтер…

Уште еден земјотрес ја стресе Италија, 6,7 по Рихтер…

zemjotres-italija

Силен Земјотрес утрово околу 06 часот ја потресе Италија. Земјотресот бил со интензитет од 6,7 по Рихтер. Почуствуван на 134 километри североисточно од Рим. Засега нема информации за повредени и матерјални штети. Ова е трет земјотрес неделава во Италјија по првичниот кој се случи на 26 -ти со магнитуда од 5.4 според Рихтер, па ноќта во 21:18 часот беше почуствуван уште посилен земјотрес со јачина од 6.3 степени. Вториот земјотрес бил 142 километри североисточно од Рим.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com