HomeДЕНЕШНАРепубликаУправен демантира – Немало тепачка меѓу судијки

Управен демантира – Немало тепачка меѓу судијки

Во врска со објавените информации дека настанал конфликт меѓу двајца судии на Управниот суд, кој наводно се случил заради настаните во Основниот суд Скопје 1 Скопје, го даваме следното соопштение за јавноста:

Управниот суд во целост ги демантира информациите објавени на интернет порталите и Ве известува дека се невистинити.

Исто така потенцираме дека Управниот суд е изненаден од објавените информации а за истите прв пат дозна од порталите кои ги објавија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com