HomeДЕНЕШНАСвет„Њујорк тајмс“ со поддршка за Клинтон

„Њујорк тајмс“ со поддршка за Клинтон

Весникот „Њујорк тајмс“ и ја даде поддршката на кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон за претседател на САД.

Ставот на редакцискиот состав на весникот е дека Клинтон е многу поквалификувана од нејзиниот противник Доналд Трамп да се справи со државните предизвици.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com