HomeДЕНЕШНАСветУлица во Москва ќе го добие името Фидел Кастро

Улица во Москва ќе го добие името Фидел Кастро

Многу е веројатно дека една улица во Москва ќе добие име по револуционерниот кубански водач Фидел Кастро, кој почина вчера. Ова го изјави шефот на градската управа на Москва, задолжен за развој на градот. „Кастро е историска личност кој со години беше пријател на СССР и на Москва“ – изјави тој.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com