Thursday, May 28, 2020
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУкрадени пиштол, злато и пари од стан во Струга

Украдени пиштол, злато и пари од стан во Струга

struga2

Вчера во периодот од 14 до 16 часот во Струга на ул.„ЈНА“, во стан сопственост на А.С. (57), непознат сторител извршил кражба, и одзел пиштол ЦЗ-99 со две рамки и 26 куршуми калибар 9мм, што А.С. го поседувал со дозвола, како и разновиден златен накит (белегзии, ланчиња, прстени) и пари.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од полицијата.