HomeДЕНЕШНАРепубликаУХМР: Следува дожд и заладување

УХМР: Следува дожд и заладување

Умерено нестабилно време со локални врнежи дожд и благо опаѓање на дневната температура ќе ја зафати Македонија од четврток.

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), временските промени се очекуваат во среда, кон крајот на денот, најпрво во западните делови од земјата.

Дотогаш ќе биде стабилно, сончево и топло со мала до умерена облачност.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com