HomeФЕР ПЛЕЈФудбалУЕФА и Шкотска и ја честитаа победата на Македонија

УЕФА и Шкотска и ја честитаа победата на Македонија

makedonija-skotska-kvalifikacii

Честитки за пласманот на младата репрезентација на Македонија пристигнаа од сите страни. Европската фудбалска федерација веднаш го честиташе историскиот успех на младата репрезентација на Македонија на Европското првенство.Од УЕФА посочуваат дека ова се случува за прв пат и дека е голем успех.
uefa-cestitka
И поразената Шкотска ни ја честиташе победата.
skotska-cestitka

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com