HomeДЕНЕШНАПолитикаЉубчо и Љубе ги договорија носителите на листи

Љубчо и Љубе ги договорија носителите на листи

Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски ги договорија носителите на листите – објави 24 Вести. Во единицата ќе биде Ден Дончев, во двојка Љупчо Балковски, во тројка Стојанче Ангелов. Лидерот на ВМРО НП ке биде носител во четвртата изборна единица, Љубе Бошкоски во петката, а шестката ќе биде резервирана за Достоинство. Неофицијално, Ден Дончев, ќе биде и шеф на изборниот штаб.

Претходно, оваа коалиција преговраше со коалицијата за промени и правда, но не успеаја да се договорат за заеднички настап. Освен што не можеа да се договорат за места на листите, тие имаат несогласувања и во однос на можноста за коалицирање со ВМРО ДПМНЕ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com