HomeДЕНЕШНАСветУбиена ќерката на американскиот спринтер Тајсон Геј

Убиена ќерката на американскиот спринтер Тајсон Геј

104622-ubiena-kjerkata-na-tajson-gej

Голема трагедија, убиена ќерката на американскиот спринтер Тајсон Геј. Во престрелка што се случила во ресторан во Кентаки, убиена е неговата 15-годишна ќерка Тринити. Таа во доцните вечерни часови се нашла на погрешно место во погрешно време и била застрелана во пукотница меѓу две гангстерски групи. По ова веднаш е однесена во болница, каде и што им подлегнала на прострелните рани.

„Таа не успеа да преживее. Пред неколку дена бев со неа и сите сме во шок“, потврди човек од поблиското семејство на Тајсон Геј за американските медиуми.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com