Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУбиен тетовец после кафанска расправија

Убиен тетовец после кафанска расправија

12349472_10206324252400011_784728205_o

Убиен е тетовец во Мала речица. Убиството се случило во селска кафеана на улица Љуботенска. Според нашите информации, убиениот и убиецот играле карти по што
започнале жестока расправија што завршила со убиство. Убиецот е познат како Џафо и во моментов се наоѓа во бегство.

12334242_10206324253840047_2068882136_o

Според нашите извори, убиениот бил шофер на поранешниот тетовски градоначалник. Полицијата трага по убиецот.