HomeДЕНЕШНАСветУбиен напаѓачот во универзитетот во Охајо

Убиен напаѓачот во универзитетот во Охајо

Според медиумските извештаи во сојузната американска држава Охајо, осомничениот напаѓач во државниот Универзитет во Охајо е убиен откако застрелал најмалку седум лица. Секторот за управување со итни случаи на Универзитетот денеска преку твитер ги предупреди студентите со порака во која беше наведено дека има напаѓач во кампусот за да побенгнат или да се сокријат.

Според првичните извештаи од 28 ноември седум застрелани жртви биле префрлени во болница и оти еден е во критична состојба. Со околу 60 илјади студенти во кампусот, Универзитет Охајо е еден од најголемите во САД.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com