HomeДЕНЕШНАСветУбиен напаѓач со мачета во Колорадо

Убиен напаѓач со мачета во Колорадо

Маж вооружен со мачета е застрелан од полицијата откако се заканувал на минувачите во кампусот на Спортскиот едукативен центар во Колорадо. Од локалната полиција соопштуваат дека брзо интервенирале откако забележале како маж на паркингот пред кампусот се размавнува со огромно сечило и напаѓа друг човек.

Тие го предупредиле да ја фрли мачетата, но тој не ги послушал па затоа бил убиен на лице место. Сега се води истрага кои се вистинските мотиви на напаѓачот, дали имал психички или ментални проблеми или пак сакал да изведе маскар од политички или верски убедување како акт на тероризам.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com