Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаУапсен осомничениот убиец на 19 годишниот Адеми

Уапсен осомничениот убиец на 19 годишниот Адеми

Полицијата го приведе А.А од Скопје како осомничен за убиството на 19 годишниот Леарт Адеми синоќа пред ресторан во Чаир откако двајцата биле дел од пресметка меѓу две групи со жестока расправија. А.А. ќе се соочи со обвинение за тешка телесна повреда со смртни последици откако со нож го прободел Леарт во срцето и ќе добие 30 дневен притвор. Инаку Леарт е син на спортскиот новинар Сами Адеми.