HomeДЕНЕШНАСветУапсен норвешки турист кој му го одгризал увото на еден патник

Уапсен норвешки турист кој му го одгризал увото на еден патник

80307163857c9d2cdd4180208267707_v4_big

Берлинската полиција го уапси 43-годишниот норвешки турист откако му одгризал парче од ушето на еден патник кој се обидел да го раздвои во тепачка. Норвежанецот се степал со еден германски државјанин кој го наречел терорист. Германската полиција соопштила дека туристот под дејство на опиум ја започнал тепачката во локален воз во Берлин, обвинувајќи го другиот патник дека е терорист и го прашувал каде ја сокрил бомбата.

Третиот патник на кој му било одгризано парче од ушето се обидувал да ја раздвои тепачката, соопшти полицијата. Останатите патници сведочеле за овој инцидент, го идентификувале туристот кој потоа бил уапсен поради обвиниение за нанесување на потешки телесни повреди.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com