HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУапсен маж во Скопје баран за убиство во Шпанија

Уапсен маж во Скопје баран за убиство во Шпанија

Вчера во 14.00 часот од страна на инспектор од СМПС ОМП од слобода бил лишен Г.Е. (31) од Косово.

Истиот бил предмет на меѓународна потерница од ИП Мадрид за кривично дело „убиство“ и „телесни повреди“.

Г.Е. бил задржан во ПС ОН Кисела Вода за понатамошна постапка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com