HomeДЕНЕШНАСветУапсен француски новинар во Турција

Уапсен француски новинар во Турција

Француски новинар синоќа беше приведен во Турција, додека правел репортажа во југоисточниот округ Газиантеп, јавија француските медиуми, пренесува БТА.

Оливие Бертран уапсен без каква и да било причина, рече директорот на онлајн медиумите „Ле Зур” Изабел Робертс. Таа ги повика турските власти веднаш да го ослободат Бертран.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com