HomeДЕНЕШНАСветУапсен хакерот кој земал слики од телефонот на Пипе Мидлтон

Уапсен хакерот кој земал слики од телефонот на Пипе Мидлтон

Полицијата во Лондон повтрдила дека уапсила човек осомничен дека го хакирал „Ајклауд“ профилот на Пипе Мидлтон и украдел 3.000 фотографии. Британскиот лист „The Sun“ објави дека ги контактирал хакерот кој понудил да продаде фоторафии од помладата сестрана принцезата Кејт мажена за британскиот принц Вилијам за најмалку 50.000 фунти.

Хакерот рекол дека поседува околу 3.000 фотографии од Пипе Мидлтон и нејзиниот вереник Џејмс Метјуз, како и од принцот Вилијами неговата сопруга Кејт и нивните деца Шарлот и Џорџ. Полицијата соопшти дека го уапсила 35-годишниот човек кој е осомничен за неовалестено презимање на содржина од телефонот на сестрата на принцезата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com