Sunday, Jun 17, 2018
HomeДЕНЕШНАЕкономијаЦените на горивата остануваат непроменети

Цените на горивата остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика денеска одлучи дека нема да има измени во малопродажните цени на бензините и на дизелот.

И во наредните две недели еуросупер БС 95 ќе се продава по 62,50 денари за литар, еуросупер БС 98 по 64,50 денари за литар, еуродизелот по 50 денари и екстра лесното масло за домаќиснтво по 38,50 денари за литар. Со одлуката на Регулаторната комисија се намалува малопродажната цена на мазутот и ќе изнесува 20,08 денари за килограм.