Thursday, Apr 26, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТројца повредени во сообраќајка во Скопје

Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на булеварот „Србија“ во Скопје, во непосредна близина на бензинската пумпа на Макоил.
kola1
Во несреќата учествувале две возила „голф“ и „опел корса“, кои по меѓусебниот удар изгубиле контрола и влетале во одграден градежен простор, при што „корсата“ се забила во една ископаните дупки.

фото:Репортер.мк