HomeАНТИСТРЕСШтосноТрик кој сосема заслужено се најде во Гинисовата книга на рекорди!

Трик кој сосема заслужено се најде во Гинисовата книга на рекорди!

Магионирачски пар од Малезија неодамна се запиша во Гинисовата книга на рекорди со стар, но добар трик за експресно пресоблекување. Ако очекувате досадна, веќе милион пати видена сцена, се лажете. Тие тоа го направија навистина магично. Силвија Лим и Ејвери Чин за само 60 секунди, односно за една минута дури 18 пати ја пресоблекоа Силвија, што е нов светски рекорд!

Во самиот финиш ве очекува најграндиозниот дел од трикот, извееден во тематскиот парк „Вухан хепи вели“, во кинескиот град Вухан.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com