Monday, Jun 18, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТригодишно детенце го загуби животот

Тригодишно детенце го загуби животот

Три годишно дете го загуби животот попладнево откако врз него паднала метална врата. Несреќата се случила во Скопје на ул. „Раштански пат“ кога влезната метална врата од куќата на Е.И. паднала врз две деца. Три годишниот Бесир по тешките повреди починал на лице место, а шест годишниот А.И. со повреди бил хоспитализиран во Градската болница.